středa 19. prosince 2012

Nápady ze školky

Tohle krásné peklíčko jsem našla u třídy Koťátek. Moc pěkný nápad, jak zapojit rodiče a děti do společného tvoření. Jak se peklíčko zaplnilo vyrobenými čerty jsem ale bohužel vyfotit nestihla.


čertovská výzdoba u Koťátek
 čertíci ve třídě Berušek

sobota 15. prosince 2012

Příběhy pro maminku aneb hra pro mláďata

Při shánění vánočních dárků jsem narazila i na tuto společenskou hru. Využila jsem aktuální slevy, a tak mě vyšla  na příjemných 100,-.
Už se těším, až ji ve slohu s dětmi vyzkoušíme.
V krabici najdete návod, 6 destiček s prostředím, 36 karet s obrázky. Úkolem hráčů je vymyslet na základě obrázku prostředí a karet s indiciemi větu nebo krátký příběh. Žák si vylosuje 1 kartu s prostředím, 1 s postavou, 1 s předmětem, o který v příběhu půjde a 1 kartu s emocí, určující náladu postavy v příběhu. Samozřejmě pravidla lze různě upravovat, obměňovat a přizpůsobovat.
Kdo nechce utrácet, může si karty vyrobit nebo nahradit jinými pomůckami. Např. místo karty s osobou lze použít různé plastové figurky apod.pátek 7. prosince 2012

Písmenkové kolečko

V rámci "pytlíčkové výměny" aktivit proti nudě - Busy bags se ke mně dostalo spousta užitečných pomůcek. Jednou z nich jsou i tato kolečka - obrázková abeceda. Dají se využít zejména v první třídě při výuce písmen.

Kolíček s písmenem správně přiřaď
 K aktivitě je potřeba pouze zalaminované kolečko a kolíky s písmeny.
 K obrázku přiřaď kolíček s písmenem, jež slyšíš na začátku slova.
 Druhé kolečko obsahuje písmena s háčkem, čárkou, kroužkem.
 K malému tiskací mu písmenu správně doplň velké tiskací.

pondělí 3. prosince 2012

Obličej a jeho části

V rámci výměny Busy bags - "pytlíčky proti nudě" se ke mně dostala i tato úžasná aktivita. Je velmi snadná na výrobu a jako pomůcka do výuky se mi zdá výborně využitelná. Vyrobit si ji můžou samy děti. A je opakovaně použitelná. Stačí namalovat, v našem případě, části obličeje, zalaminovat, vystřihnout, na zadní stranu nalepit suchý zip. Úkolem žáků je přiložit část obličeje na správné místo. Já se chystám vyrobit lidské tělo a použít toto puzzle v rámci prvouky při probírání učiva Částí lidského těla. Kromě částí těla lze samozřejmě přidat i kartičky s názvy částí těla. Pomůcka je vhodná pro skupinovou práci, ale i pro práci jednotlivců.