neděle 9. února 2014

Z pohádky do pohádky

Připravila jsem si projekt na celý týden v první třídě. Zítra začínáme. Snažila jsem se zařadit aktivity a činnosti tak nějak , abych přibližně kopírovala rozvrh. Moc děkuji kolegyním, které mi poskytly spousty nápadů, námětů i odkazů na pracovní listy, webové stránky apod.

Pondělí - Červená Karkulka
dle rozvrhu ČJ, M, HV,ČJ


Připraveny mám pracovní listy do ČJ- seřaď pohádku podle posloupnosti, kimovku, dopiš rozhovor mezi vlkem a Karkulkou, vypiš slova podle obrázku, dokresli hlavní postavy...
Počítání na paloučku - k muchomůrce podle počtu teček přiřaď správný příklad, přilož správný počet knoflíků, projdi cestu lesem (po třídě), zapiš předměty, kolik bylo zajíčků?, čeho jsi potkal na cestě nejvíc?, který předmět byl nejmenší?....
Úkol pro skupiny - najdi si pohádkovou dvojici a společně zazpívejte písničku. Poznáš z které pohádky je písnička? Připravte si pohádkové zaklínadlo na poslední den projektu, které nám otevře kouzelné dveře. Pomáhat můžou i rodiče.Přiřaď název pohádky k obrázku.
Naučíme se zpaměti pohádkové říkadlo:
Od pondělka do pátku
budu kreslit pohádku.
Koho do ní namaluju,
aby byla v pořádku?
Přečteme si ukázky z oblíbených pohádkových knížek. Pojmenujeme si pohádkové postavy. Knížky si vystavíme ve třídě.
Založíme si pohádkovou knížku. Nezapomene ani na pohádkový kvíz, obrázkové loto, pohybovou chvilku a popletenou pohádku.


1 komentář: